0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 در ساعت 35 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بررسی لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2

امروزه راننده ها دوست دارند که اتومبیل شان بیشترین امکانات را داشته باشد. همین موضوع باعث شده تا خودروهای شاسی بلود و کراس اوور محبوبیت بسیاری پیدا کنند. مدل های جدیدتر این نوع اتومبیل ها می تواند هندلینگ خوب و ایمنی بیشتری را در بزرگ راه ها داشته باشند. و اگر زمانی دوست داشته باشید که به آفرود بروید این اتومبیل ها حتما همراهان خوبی خواهند بود.

در مورد لاستیک ها هم همینطور است. در گذشته یا می توانستید از لاستیک های مخصوص بزرگ راه استفاده کنید(highway/terrain)، یا می توانستید از لاستیک آفرود(Mud Terrain) برای اتومبیل شاسی بلند خود استفاده کنید. که استفاده از لاستیک آفرود برای استفاده روزمره بسیار سخت و استفاده ار لاستیک مخصوص بزرگ راه برای آفرود تقریبا غیر ممکن است.

ولی امروزه با به وجود آمدت لاستیک های All-terrain یا AT شما می توانید در هر مسیری رانندگی کنید. یکی از بهترین نمونه های لاستیک AT را می توان لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2 دانست. و قرار است در این مطلب شما را با ویژگی ها و ضعف های این لاستیک آشنا کنیم.

بررسی لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2


 لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2 چه ویژگی هایی دارد؟

لاستیک BF Goodrich T/A KO2 چهارمین نسل از لاستیک های AT این شرکت است که برای اولین بار حدود 15 سال پیش به بازار عرضه شد. این لاستیک برای استفاده در خودروهای Jeep، شاسی بلندها و پیکاپ ها طراحی و تولید شده است. و طراحی آن به گونه ای است که می تواند در مسیرهای جاده ای و آفرود و در تمامی شرایط آب و هوایی کنترل و عملکرد خوبی را برای اتومبیل به وجود بی آورد. دوام بالای آج T/A KO2 می تواند اعتماد به نفس شما در هنگام رانندگی در میسیرهای صخره ای بهبود ببخشد.

مهندسان بی اف گودریچ دیواره های این لاستیک را دو برابر قوی تر از مدل قبلی یعنی KO طراحی کرده اند. و استفاده از تشمه های دو قلوی فولادی که با نواری از نایلون تقویت شده است، باعث می شود این لاستیک دیواره های بسیار مستحم و بادوامی داشته باشد.

لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2، مقاومت و دوام بیشتری نسبت به مدل قبلی خود در برابر سایش دارد، و برای ساخت آج آن از جدیدترین بهینه سازهای کامپیوتری به اضافه قالب بندی جدید استفاده کرده اند تا T/A KO2 بتواند در آب و هوای مرطوب و برف و یخبندان عملکرد خوبی داشته باشد.

بررسی لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2

لاستیک T/A KO2، 10% چسبندگی بیشتر در هنگام رانندگی در گل و 20% چسبندگی بیشتر هنگام رانندگی در برف را نسبت به مدل قبلی خود ارائه می دهد. این لاستیک مجهز به آج جانبی با بلوک های مستقل و بیرون زده در دیواره است. که باعث بهبود چسبندگی در برف و گل می شود. و همچنین در هنگام سنگ نوردی چسبندگی خوبی را به وجود می آورد. در ناحیه آج شانه ای این لاستیک شیارهای عمیقی وجود دارد تا گل و برف به راحتی از آج لاستیک خارج شود. این ویژگی باعث بهبود چسبندگی لاستیک در خاک نرم و گل می شود.

بر روی دیواره لاستیک T/A KO2، نماد برف و کوه حک شده است. و نشان می دهد که لاستیک در آب و هوای زمستانی و برف و یخبندان شدید می تواند عملکرد بسیار خوبی را داشته باشد. این ویژگی یمی از نقاط قوت این لاستیک است که بسیاری از راننده ها از آن تعریف کرده اند..

اگر چه بسیاری از لاستیک های AT می توانند سواری خوبی را در بزرگ راه ها و جاده های خارج از شهری ایجاد کنند. اما T/A KO2 از بیشتر لاستیک های این کلاس در این زمینه عملکرد بسیار بهتری دارد. و در هنگام حرکت و حتی در سرعت های بالا بسیار کم سر و صدا تر از آنچه که فکر می کردید است. و دلیل این بهبود طراخی این لاستیک نسبت به مدل قبلی خودش است.

آج لاستیک BF Goodrich T/A KO2 در برابر پارگی و برش بسیار مقاوم است که باعث می شود لاستیک عمر بیشتری داشته باشد. ظراحان شرکت BFG، اداعا کرده اند که عمر آج این لاستیک دو برابر بیشتر از نسل قبلی است. و این خبر بسیار خوبی است برای کسانی که در مناطقی تردد دارند که شن وماشه در آن زیاد است. طراحی آج پیوسته این لاستیک باعث افزایش پایداری و فرمان پذیری و همچنین کاهش سایش آن می شود.

بررسی لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2

این لاستیک برای رینگ های 15 تا 20 اینچی طراحی و تولید شده است. همچنین سایزهای 31، 32 و 33 اینچ آن هم نیز موجود است. به علاوه اینکه T/A KO2 با استاندارد LT-Metric تولید شده و قابلیت استقاده در خودرهای سنگین تر و حمل بار را نیز به خوبی دارد. برای خرید لاستیک بی اف گودریچ می توانید از اینجا وارد شوید.

مزایا

 • چسبندگی خوب در سطوح سخت، شن و ماسه
 • چسبندگی و کشش بسیار خوب در گل و لای
 • قابل استفاده برای سنگ نوردی
 • ساختاری بسیار سخت و بادوام با پوشش مقاوم در برابر برش
 • طول عمر بالای آج
 • قابلیت رانندگی خوب در خیابان در شرایط خشک
 • پایداری خوب در بزرگ راه
 • سواری ایمن روی زمین های خیس و مرطوب
 • چسبندگی خوب در زمین های برفی
 • عملکرد آفرود خوب
معایب
 • هیچ ایرادی در این تایر وجود ندارد

چسبندگی لاستیک بی اف گودریچ  T/A KO2 در زمین های خشک چگونه است؟

لاستیک های AT در مقایسه با لاستیک های HT همیشه عملکرد ضعیف تری در بزرگ راه ها دارند. اما لاستیک T/A KO2 توانسته است این فاصله را به خوبی کاهش دهد. و می توان آن را یکی از بهترین لاستیک AT برای استفاده در مسیرهای آسفالته دانست. از نظر هندلینگ و ترمزگیری این لاستیک عملکرد بسیار خوبی دارد به علاوه پایداری و فرمان پذیری آن در سرعت های بالا بسیار عالی است. و برای رانندگی روزمره بسیار مناسب است.

بررسی لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2

چسبندگی در مسیرهای خشک، ماسه های خشک یا جاده های خاکی برای  T/A KO2 استثنایی است. و رانندگی لذت بخشی را برای شما به وجود می آورد.که از حد انتظار شما قطعا بالاتر است.

چسبندگی لاستیک بی اف گوریچ T/A KO2 در زمین های خیس و مرطوب چگونه است؟

عملکرد لاستیک BF Goodrich T/A KO2 در جاده های خیس و مرطوب بسیار چشمگیر و عالی است. و با داشتن شیارهای مناسب بر روی آج آب به راحتی از زیر خود خارج می کند و سواری ایمنی را در مسیرهای خیس و بارانی به وجود می آورد. همچنین عملکرد T/A KO2 خوبی را در پیچ ها دارد و احساس امنیت خوبی را هنگام پیچیدن به وجود می آورد. به علاوه ترمزگیری با این لاستیک بسیار عالی و ایمن است.

چسبندگی لاستیک BF Goodrich T/A KO2 در برف و یخبندان چطور است؟

چسبندگی خوب در برف یکی دیگر از نقاط قوت لاستیک T/A KO2 است. و به طور هرگز با این لاستیک در برف گیر نخواهید کرد. حتی در برف های عمیق این لاستیک می تواند به راحتی از آن عبور کند. ترمزگیر با این لاستیک بسیار خوب است. اما در یخبندان های شدید باید کمی مراقب باشید. این لاستیک در این قسمت کمی ضعف دارد.

آیا لاستیک BF Goodrich T/A KO2 عملکرد خوبی برای آفرود دارد؟

 

بررسی لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2

 

لاستیک T/A KO2 عملکرد خوبی برای آفرود دارد. اما باید دید که سواریش چقدر راحت است؟ و آیا عملکرد خوبی دارد یا خیر؟

پاسخ این سوال ها بله است. عمکلرد این لاستیک برای آفرود قطعا بالاتر از حد انتظار شما است. رانندگی در خاک، چمن، شن و ماسه، سنگ، رودخانه و گل و لاس جایی است که این لاستیک عملکرد بسیار خوبی دارد. شیارهای جانبی و دیواره کناری T/A KO2 به داشتن چسبندگی بهتر در برف و گل و لای بسیار کمک می کند. و شیارهای MUD BUSTER کمک می کند تا گل ولای به راحتی از آج لاستیک خارج شود. و اگرچه این لاستیک برای آفرود طراحی نشده است، اما می تواند عملکرد خوبی را داشته باشد.

پایداری و فرمان پذیری T/A KO2

چه در بزرگ راه باشید و چه در زمین های آفرود رانندگی کنید، T/A KO2 دارای فرمان پذیری بسیار خوبی است. حتی رانندگی در گل و برف عملکرد این لاستیک را مختل نمی کند. هنگام راننگی در پیچ ها عملکرد و هندلینگ این لاستیک به قدری خوب و لذت بخش است که به شما حس اطمنان کامل را می دهد.

آیا لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2 سواری راحتی دارد؟

راحتی سواری با T/A KO2، مانند لاستیک اتومبیل های سواری است. و رانندگی راحت و نرمی را برای راننده به وجود می آورد. سر و صدای بسیار کم این لاستیک واقعا شما را شگفت زده خواهد کرد.این سر و صدا حتی در سرعت های بالا و در بزرگ راه ها هم بسیار کم است.

طول عمر آج لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2

طراحان BFG، زمان زیادی را برای بهبود طول عمر آج T/A KO2 صرف کرده اند. و نتیجه ی کار این شد است که آج لاستیک جدید حداقل تا دو برابر بیشتر از مدل قبلی خود است. نتیجه نهایی یک لاستیک با طول عمر آج استثنایی را ارئه می دهد شده است. طول عمر آج این لاستیک تقریبا 13 هزارکیلومتر است.

نتیچه گیری کلی

تردیدی وجود ندارد که لاستیک جدید بی اف گودریچ، لاستیک AT است که عملکرد بسیار خوبی را از خود ارائه می دهد. T/A KO2 جدید چسبندگی و کشش بسیار خوبی را در مسیرهای آفرودی دارد و می تواند عملکرد لاستیک های MT را داشته باشد. با این وجود در مسیرهای بزرگ راهی و جاده ای عملکرد لاستیک AT را به خوبی از خود نشان می دهد.

چیز دیگری وجود ندارد که بتوانیم در باره لاستیک T/A KO2در اینجا اضافه کنیم غیر از این که بگوییم اگر به دنبال یک تایر AT خوب هستید که عملکر بسیار خوبی را در تمامی شرایط آب و هوایی و جاده ای داشته باشد و همچنین مقاومت و ماندگاری خوبی داشته باشد باشد، لاستیک بی اف گودریچ T/A KO2 بهترین لاستیکی است که می توانید برای اتومبیل SUV خود تهیه کنید. این لاستیک در کلاس خود در رده ی اول قرار دارد و اگر به دنیال سواری نرم، راحت و کم صدا با عملکرد بالا هستید توصیه می کنیم که آن را تهیه کنید. 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()