0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در رینگ خودرو
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سایز
کالا برای:

رینگ خودرو

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

رینگ خودرو

رینگ خودرو از آن جهت دارای اهمیت می باشد که تاثیر مستقیمی روی دینامیک خودرو دارد. برای انتخاب یک رینگ عوامل مختلفی نظیر تاثیر آن بر روی تایر، کنترل خودرو و مبحث زیبایی و نمای خارجی رینگ اهمیت دارد. رینگ خودرو تاثیر مهمی بر روی عملکرد و ابعاد تایر ها دارد و این اهمیت رینگ ها باعث شده این محصول با استاندارد های بالا و مهندسی جدید و خلاقانه طراحی بشود. هر چه که صنعت خودرو سازی پیشرفت می کند. تولیدات رینگ با مواد سبک تر و مناسب با شرایط محیط زیست و قیمت اقتصادی صورت می گیرد. به همین علت است که 15 درصد از آلومینیومی که در صنایع خودرو سازی وجود دارد. برای ساخت رینگ ها استفاده می شود.

خرید و فروش رینگ خودرو:

شرکت های خودرو سازی از رنگ های معمولی که عموما از جنس فولاد هستند؛ بر روی خودرو ها استفاده می کنند که زیبایی چندانی ندارند. اما دسته ای دیگر از رینگ ها تحت عنوان رینگ های اسپرت هستند که می توان آن را بر روی تمامی خودرو استفاده کرد.

رینگ های اسپرت از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند و استفاده از آلومینیوم در طراحی آنها باعث شده کار طراحی و تنوع بخشیدن به آن افزایش یابد. علاوه بر ظاهر زیبای این رینگ ها به دلیل افزایش قدرت مانوردهی کاهش خط ترمز، افزایش سطح تماس لاستیک با زمین از محبوبیت زیادی به ویژه در بین جوانان برخوردارند و به همین دلیل خرید و فروش این رینگ ها از رونق زیادی برخوردار است.

نکته های مهم هنگام خرید رینگ:

یکی از اجزای اصلی خودرو لاستیک و رینگ است که باید متناسب با نوع خودرو انتخاب شود و گزینش اشتباه آن باعث بهم ریختن بالانس خودرو، ایجاد لرزش، افزایش مصرف سوخت و اختلال در چرخاندن فرمان اتومبیل می شود.

در مقابل با انتخاب صحیح رینگ در هنگام خرید شما از بروز مشکل در حین رانندگی و خسارات مالی و جانی در امان خواهید ماند.  همچنین باعث ایجاد ظاهری زیبا برای ماشین شما خواهد شد انتخاب رینگ و لاستیک در اندازه های کوچکتر و یا بزرگتر از حد استاندارد، برای خودرو باعث می شود، چرخ با گلگیر برخورد کند. یکی دیگر از نکاتی که عده ی کمی از افراد در هنگام خرید رینگ به آن توجه می کنند. آلیاژ های به کار رفته در رینگ های اسپرت می باشد. به طور کلی شاید آلیاژ هایی که در یک رینگ فابریک به کار رفته، چندان اهمیتی نداشته باشد.

اما این مسئله برای رینگ های اسپرت از اهمیت فراوانی برخوردار است. رینگ های اسپرت تشکیل شده از آلیاژ آلومینیوم می باشند. بنابراین استفاده از رینگ های آلومینیوم غیر آلیاژی چندان ایمنی ندارد. اگر هنگام خرید با کمبود بودجه مواجه نباشید؛ می توانید از رینگ های ساخته شده با آلیاژ های نیکل و کربن استفاده کنید.  

در هنگام انتخاب و خرید رینگ، باید به وضعیت کاسه ی چرخ ها و ترمز نیز توجه شود. رینگ انتخابی شما نباید این مناطق را تحت فشار قرار دهد. توجه به لبه های رینگ نیز در هنگام خرید یک امر مهم است. بنابراین در زمان خرید از رینگ های لبه باریک استفاده نکنید. این رینگ ها در هنگام ضربه مناسب نیستند و هر گونه ضربه باعث افت زیبایی و همچنین به خطر افتادن سرنشینان خودرو می شود.

یکی دیگر از نکات مهم، استفاده از رینگ های استاندارد است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. بنابراین در هنگام خرید رینگ، به اعتبار برند سازنده دقت کنید. ثابت نگه داشتن قطر خارجی چرخ مسئله ی مهمی است. بنابراین باید قطر خارجی رینگ و قطر خارجی تایر به گونه ای تغییر کند که قطر خارجی چرخ ثابت باقی بماند. در هنگام خرید رینگ و لاستیک باید به وزن آن نیز توجه کرد. هر چه وزن رینگ و لاستیک بیشتر باشد؛ در مواجهه با دست انداز ها فشار بیشتری به جلوبندی ماشین وارد می شود. بنابراین سبک بودن رینگ باعث افزایش شتاب خودرو می شود. بهتر است در هنگام خرید رینگ اسپرت از یک متخصص یا تعمیر کار خوب کمک بگیرید.

قیمت رینگ فابریک انواع خودرو:

قیمت رینگ های فابریک اسپورت به دلیل طراحی های خاص، شکل های زیبا و جلوه ی منحصر به فردی که به ماشین شما می دهد. نسبت به رینگ های معمولی بیشتر می باشد. انتخاب این رینگ ها برای رانندگانی که به شکل ظاهری ماشین خود توجه ویژه ای دارند؛ مناسب است.

قیمت انواع رینگ خودرو های ایرانی:

رینگ های اسپرت خودرو ها بسته به این چه خودرویی داشته باشید؛ متفاوت است. رینگ ها در سه نوع یک قطعه، دو قطعه و سه قطعه برای خودرو ها وجود دارند که رینگ های یک قطعه به دلیل تراکم بالا و وزن کم و همچنین استفاده از فناوری های نوین در حین ساخت قیمت بالاتری نسبت به رینگ های دو قطعه ای دارند.

رینگ های دو قطعه ای نیز دارای تنوع کم، عرضه ی محدود و قیمت قابل توجه است. همین عامل باعث می شود؛ افرادی خاص از آن ها استفاده کنند و اما دسته ی آخر رینگ های سه قطعه هستند که  از سه قسمت مرکزی، لبه ی بیرونی و حلقه تشکیل می شوند. در ساخت آنها نیز از آلیاژ آلومینیوم استفاده شده است. این رینگ ها به راحتی قابل تعمیر اند. به دلیل قیمت پایین تر نسبت به دو مدل قبلی در میان رانندگان از محبوبیت بیشتری برخورداراند. لازم به ذکر است که استفاده از این رینگ ها گستردگی بیشتری نیز دارد.

قیمت انواع رینگ خودرو های خارجی:

نه تنها ماشین های داخلی بلکه بسیاری از رانندگان خودرو های خارجی نیز راغب به استفاده از انواع رینگ ها هستند. از این رینگ ها برای خودرو های خارجی شاسی بلند، سواری و حتی وانت ون، آمبولانس کامیونت ها و ماشین های راه سازی و کشاورزی استفاده می شود. قیمت رینگ ها با توجه به نوع ماشین ها متفاوت است و همین طور نوع کاربری متفاوت خودرو ها نیز باعث تغییرات قیمت رینگ ها می شود. یکی دیگر از عوامل تغییر قیمت می تواند نوع آلیاژ و مواد به کار رفته در این رینگ ها باشد.

ادامه مطلب ˅
7 / 10
از 9 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()